XLady - kobiecy blog plus size
  • witam
  • o mnie
  • blog
  • współpraca
  • kontakt   
  • Menu Menu

Plażowe krągłości

29 lipca 2015/4 komentarze/w moje stylizacje plus size

Przykro mi bardzo, że lipiec już się kończy, bo to jeden z moich najukochańszych miesięcy w roku. Ostatnimi dniami pogoda pięknie nam dopisywała, racząc nas wysokimi temperaturami i niemal bezchmurnym niebem. Znajomi rzucili więc hasło, aby spędzić wspólnie trochę czasu nad wodą. Pomyślałam – super pomysł, nareszcie poleżę sobie na kocyku, trochę się popluskam i poczuję choć małą namiastkę odpoczynku nad morzem.

Niestety mój entuzjazm trochę zmalał, gdy zaczęłam przymierzać w domu kostiumy kąpielowe. „Spójrz w lustereczko, a prawdę Ci powie” no i powiedziało… Jednak nie taką prawdę jaką bardzo chciałam usłyszeć 🙁

I w głowie mojej wnet pojawiły się takie myśli: Jak Ty będziesz wyglądać na plaży pośród tych chudych lasek? Brzuch Ci urósł, talia gdzieś się zapodziała a piersi są jak dwa olbrzymie arbuzy – całość nie wygląda apetycznie. Przecież nie możesz tak wyjść z domu i pokazać się innym! I do tego jeszcze te nogi… totalna załamka 🙁
Na domiar złego jakaś „dobra wróżka” przypomniała mi  Ewę Chodakowską, która na swoim fanpage pisała jakiś czas temu, że do lata pozostało jeszcze 60 dni i jeśli poświęcimy chociaż 30 minut dziennie na aktywność fizyczną, to nasze ciało podziękuje nam za to pięknym wyglądem.
Stojąc więc tak przed lustrem i widząc siebie w całej okazałości naprawdę żałowałam, że się nie przyłączyłam do tego wyzwania.

Ale cóż począć…  nie wzięłam spraw w swoje ręce więc mam to co mam. Pomyślałam więc, że najwyżej jakoś przemknę pośród plażowiczów w maxi sukience, umiejscowię się gdzieś na uboczu i jakoś tam będzie. Przecież wcale nie muszę paradować po plaży, przecież na pewno woda w zalewie jest brudna i dlatego lepiej będzie, gdy pod pretekstem popilnowania innym rzeczy, zostanę jednak na kocyku. Musiałam wyskoczyć jeszcze tylko z domu, aby kupić jakiś dobry krem z filtrem, bo nie mam zamiaru się spalić na słońcu. I tym sposobem zawitałam do galerii handlowej, a tam jakim przypadkiem wpadły mi w ręce majtki od stroju kąpielowego, jakich potrzebowałam. Czarne, z wysokim stanem, drapowane z przodu pozwalające ukryć brzuszek i do tego w wyprzedażowej cenie. I nagle okazało się, że F&F sprawił, iż na mojej twarzy pojawił się od ucha do ucha „banan”. Do domu wróciłam więc już w dużo lepszym nastroju.

Przed południem, gdy pojechałam na plażę, wcale nie miałam na sobie planowanej maxi sukienki, lecz krótkie spodenki połączone z tankini, którego krój bardzo eksponował walory mojej klatki piersiowej. Nagle wróciło mi tyle wiary w siebie, że już wcale nie miałam zamiaru chować się przed wzrokiem innych, bo niby w końcu dlaczego?

Przecież nosząc rozmiar XL nie muszę siedzieć zamknięta w czterech ścianach! To tylko ode mnie samej zależy jak siebie będę postrzegać. Ja się sobie podobałam a opinie innych wcale mnie nie odchodziły – a jak się komuś coś nie podobało przecież wcale na musiał na mnie patrzeć. Zresztą to tylko jego problem wtedy a nie mój. Bawiłam się więc świetnie korzystając z pięknej pogody i odpoczęłam jak rzadko kiedy.

Nazajutrz zaś wczesnym rankiem wróciłam w to samo miejsce, by zrobić sobie małą sesję plażową, bo przecież kto XLady zabroni? Chciałam w ten sposób pokazać Wam, że każda z nas jest piękna i że jeśli ma trochę więcej krągłości tu i ówdzie to wcale nie musi być szarą myszką chowającą się po kątach. Ciesz się i korzystaj z życia! Weź przykład ze mnie i zrób sobie kilka uśmiechniętych, plażowych zdjęć, tak abyś i Ty mogła obejrzeć je za jakiś czas i powiedzieć: „fajnie, że je mam”. Nie siedź więcej na uboczu, nie zapędzaj się w nie sama, tylko działaj!

 

kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
kobieta plus size na plaży
https://xlady.pl/wp-content/uploads/plus_size_na_plazy_DSC_0607.jpg 900 599 Justi https://xlady.pl/wp-content/uploads/logo_na_www.png Justi2015-07-29 16:14:172020-06-12 06:59:04Plażowe krągłości

Zauważ świat

13 lipca 2015/6 komentarzy/w moje stylizacje plus size

Tak szybko mija czas… a my w ciągłym biegu… praca, dom, rodzina, obowiązki z każdej strony… Często brakuje doby, aby wszystko to ogarnąć. Żyjemy w ciągłym pędzie, gdzie minuty, godziny, dni mijają bezpowrotnie a my nie znajdujemy czasu na to żeby się zatrzymać i zauważyć świat takim, jakim jest. Tak zaabsorbowani nawałem czynności, które musimy wykonać nie zwracamy uwagi na to, co się dzieje w danej chwili. I tak niepostrzeżenie mija kolejny miesiąc, którego upływu wcale nie zauważasz. Dla mnie jeszcze niedawno była zima. Ubrana jak Eskimos marzyłam o tym, aby wyjść na zewnątrz tylko w zwiewnej sukience.
I właśnie ta zima jakoś tak niezauważalnie zmieniła się w lato, pomijając całkowicie etap wiosny. A przecież już teraz mamy lipiec i przysłowiowe wakacje, więc może pora zatrzymać się, zwolnić, rozejrzeć się w około. A naprawdę jest na co…

Zatraćmy się w tym, a nie w innym, momencie naszego życia. Zatrzymaj się by móc zaczerpnąć jak najwięcej z tej tak upragnionej i wyczekiwanej pory w roku. Chwila teraźniejsza jest jedynym czasem, jaki mamy. Dostrzeżmy i doceńmy piękno przyrody która nas otacza, zapach koszonej trawy, promyk ostrego światła wpadającego do sypialni już o 5 nad ranem, chłodną bryzę kurtyny wodnej ustawionej w środku miasta w upalny dzień.

Nauczmy się każdą czynność wykonywać uważnie, bez pośpiechu, z zegarmistrzowską precyzją i oddaniem, jakby to właśnie ona była czymś, od czego wiele zależy. Zaparzmy sobie filiżankę ulubionej kawy i delektujmy się jej zapachem i aromatem siedząc na tarasie lub werandzie wieczorową porą. Posłuchajmy dźwięków lata, odprężmy się i zrelaksujmy. Cieszmy się z każdej chwili, zapanujmy nad naszym umysłem i uspokójmy nasze myśli, po prostu skupmy się na tym co tu i teraz.

Każdy z nas powinien wygospodarować chociaż moment dla samego siebie. Nie bodźmy niewolnikami swoich partnerów czy dzieci. Każdy z nas jest tak samo ważny i zasługuje na szacunek, nie ważne co robi, gdzie mieszka czy jak wygląda. Nie warto żyć według kanonów, wzorców i oczekiwań innych ludzi, ale w zgodzie z sobą.

Sami też jednak doceńmy innego człowieka. Najważniejszą osobą jest zawsze ta, z którą właśnie przebywamy, która stoi przed nami, bo kto wie, czy będzie nam dane jeszcze ją spotkać.

Bądź życzliwy, kiedykolwiek jest to możliwe. A jest to możliwe zawsze.
Dalai Lama

kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size
kombinezon plus size

Kombinezon: Zara
Buty: H&M
Kopertówka: Bershka
Naszyjnik: KiK

https://xlady.pl/wp-content/uploads/ogrod_wloski_DSC_8525.jpg 800 1200 Justi https://xlady.pl/wp-content/uploads/logo_na_www.png Justi2015-07-13 10:14:062020-06-09 04:06:30Zauważ świat
Search Search

Kategorie

  • fotozabawy
  • konkursy
  • moje stylizacje plus size
  • na luzie
  • świat mody XL
  • testy

Najnowsze komentarze

  • Robak XXL - Plus size nogi w aspekcie charakterologii ;)
  • arleta bresińska-balcer - Ostatni weekend wakacji… :(
  • Daga - Wakacje w bieli
  • Ewa - Ostatni weekend wakacji… :(
  • Anna - Ostatni weekend wakacji… :(

Archiwa

  • sierpień 2016
  • lipiec 2016
  • kwiecień 2016
  • marzec 2016
  • luty 2016
  • styczeń 2016
  • grudzień 2015
  • październik 2015
  • wrzesień 2015
  • sierpień 2015
  • lipiec 2015
  • maj 2015
  • kwiecień 2015
  • luty 2015
  • styczeń 2015
  • grudzień 2014
  • listopad 2014
  • październik 2014
  • wrzesień 2014
  • sierpień 2014
@ DESIGN 69
  • Link to Facebook
  • Link to Instagram
Scroll to top Scroll to top Scroll to top